X
تبلیغات
گروه ریاضی ناحیه 4 - طرح درس ریاضی 1

گروه ریاضی ناحیه 4

به وبلاگ گروه ریاضی اموزش وپرورش ناحیه 4 اصفهان خوش امدید.

طرح درس ریاضی 1

نمونه شماره 1: طرح درس بازنويسي شده در درس رياضي (1)

جدول طرح درس روزانه

موضوع درس

ضرب يک جمله اي و چند جمله اي و تقسيم يک جمله اي بر يک جمله اي

عناوين فرعي

(رئوس مطالب)

الف-ضرب يک جمله اي در چند جمله اي

ب- ضرب چند جمله اي در چند جمله اي

ج- تقسيم يک جمله اي بر يک جمله اي

هدف کلي درس

دانش آموزان با روش صحيح ضرب يک جمله اي و چند جمله اي در چند جمله اي  روش صحيح تقسيم يک جمله اي بر يک جمله اي آشنا شوند.

هدفهاي جزئي

الف-دانش آموزان با ضرب يک جمله اي در چند جمله اي آشنا شوند.

ب-دانش آموزان با ضرب چند جمله اي در چند جمله اي آشنا شوند.

ج- دانش آموزان با تقسيم يک جمله اي بر يک جمله اي آشنا شوند.

هدفهاي رفتاري

پس از پايان آموزش از دانش آموزان انتظار مي رود بتوانند:

1- توزيع پذيري عمل ضرب نسبت به جمع را تعريف کنند.

(شناختي - دانش)

2- غير از مثال کتاب در مورد توزيع پذيري عمل ضرب نسبت به جمع مثالي بزنند. (شناختيکاربرد)

3-ضرب يک جمله اي در چند جمله اي را بدون اشتباه انجام دهند.

(شناختي - درک و فهم)

4- ضرب چند جمله اي در چند جمله اي را بدون اشتباه انجام دهند.

(شناختي - درک و فهم)

5- تقسيم يک جمله اي بر يک جمله اي را بدون اشتباه انجام دهند.

(شناختي - درک و فهم).

رفتار ورودي

دانش آموزان بايد:

- مفهوم يک جمله اي و چند جمله اي و روش جمع کردن آنها را بدانند.

ارزشيابي تشخيصي

-1 يک جمله اي را با ذکر مثال بيان کنيد.

-2 در مورد چند جمله اي مثالب بزنيد.

-3 تمرينهاي داده شده در زمينه جمع جبري يک جمله اي را حل کنيد.

فعاليت هاي آموزشي

 

فعاليت هاي معلم

-1سلام و احوالپرسي، حضور و غياب و جويا شدن علت غيبت غائبين جلسه قبل

-2دقت در وضعيت روحي و جسمي دانش آموزان

-3 معرفي درس جديد

-4طرح سؤال و برانگيختن توجه و تفکر دانش آموزان در زمينه ي موضوع درس

-5توجه به پاسخهاي دانش آموزان و تحريک مجدد آنها با طرح سؤالهاي جديد

-6 ارائه مثالهايي از نمونه ها و غير نمونه هاي مطالب درس

-7 ارزشيابي تکويني در طول فعاليت هاي آموزشي

-8 اظهار نظر نهايي در زمينه درستي يا نادرستي تمرينهاي حل شده ي دانش آموزان

فعاليت هاي دانش آموزان

-1 گزارش از علل غيبت جلسات قبل

-2توجه به مطالب معلم و يادداشت آنها

-3تفکردرباره سؤالهاي معلم و پاسخ دادن به آنها

-4 مقايسه نمونه ها و غير ارائه شده ي معلم

-5 فرضيه سازي و طرح سؤال

-6 حل تمرينهاي داده شده در کلاس

-7مطالعه متن درس و بحث و گفتگو در مورد مفاهيم آن به صورت گروهي

-8 جمع بندي مطالب درس

روش تدريس

روش توضيحي، روش پرسش و پاسخ، روش حل تمرين و روش حل مسأله

وسايل آموزشي

کتاب درسي، تخته سياه، گچ سفيد و رنگي، دفتر حضور و غياب

ارزشيابي

الف- از دانش آموزان خواسته مي شود درباره درس ارائه شده اظهار نظر کنند و به اين ترتيب ميزان علاقمندي آنها به موضوع مورد نظر و فعاليت کلاس مشخص مي شود.

 

ب- به سؤالهاي زير پاسخ دهند:

-1 توزيع پذيري عمل ضرب نسبت به جمع را در يک سطر بنويسيد.

-2 در مورد توزيع پذيري عمل ضرب مثالي بزنيد.

-3 ضربهاي چند جمله در چند جمله زير را حل کنيد.

تمرينها بايد زير هر سؤال نوشته شود.

-4 تقسيمهاي يک جمله اي بر يک جمله اي داده شده را انجام دهيد.

تمرينها بايد در زير هر سؤال نوشته شوند.

فعاليت هاي تکميلي

1- متن کتاب در زمينه موضوع درس امروز را با دقت مطالعه کنيد.

2-تمرينهاي صفحه 53 کتاب را حل کنيد و با خود در جلسه آينده به کلاس بياوريد.

 

به نقل از سایت شبکه اموزش

 

 

+ نوشته شده در  جمعه 1386/08/18ساعت 8:49  توسط mathematician  |